איך לבחור מערכות ישיבה למרפסת
סט מרצדס

בחירת מערכות ישיבה למרפסת היא משימה מעט יותר מסובכת מכפי שהוא עשויה להיראות בתחילה ויש לדאוג לשלושה פרמטרים עיקריים : עיצוב, נוחות ועמידות.

כמו עם ריהוט גן אחר, חשוב כי מערכת הישיבה תתאים לעיצוב החיצוני של הבית או לעיצוב של יתר המרפסת. כך למשל, אם הבית שלכם צבוע בצבעים כהים, מערכת ישיבה בצבע בהיר במיוחד כנראה לא תתאים לעיצוב הקיים ותיצור ניגוד חזק מדי. לעומת זאת, צבע כהה בהחלט יכול להתאים לחצר שיש בה כבר פרגולה בצבע דומה.

בנוסף לכך, ישנה גישת עיצוב פופולארית הגורסת כי רצוי שצורת השולחן תהיה צורה משלימה לקווי המתאר של המרפסת. כך למשל, אם המרפסת שלכם היא בצורת מלבן או ריבוע, יש לשבור את המסגרת הזה עם שולחן עגול. לעומת זאת, עם למרפסת יש צורה לא מוגדרת, אפשר להניח דווקא שולחן מרובע או בצורת מלבן.

מבחינת הנוחות, כיום מרבית מערכות הישיבה מתוכננות ומעוצבות באופן ארגונומי המתאים הן לישיבה של כמה דקות והן לישיבה ממושכת. בכל אופן, חשוב לוודא כי המשענות נוחות ומספקות תמיכה טובה לגב. אם למערכות הישיבה ישנן כריות תמיכה (וזהו המצב ברוב המקרים), חשוב לוודא כי הן יושבות היטב ולא מחליקות מהמשענות. לא פחות חשוב לבדוק האם ניתן לשבת בנוחות ולהיות במרחק נוח מן השולחן לצרכי אכילה או שתייה. (אין דבר מטריד יותר מלמצוא כי השולחן רחוק מדי או אינו בגובה המתאים לכם).

גם מבחינת עמידות, פינות ישיבה אינן שונות מכל ריהוט גינה אחר, ובמילים אחרות : יש להתאים את החומר ממנו עשוי הריהוט לתנאי הלחות השוררים באזור. כך למשל, מי שגר בסביבות לחות או בקרבת מקווי מים (כולל הים התיכון), רצוי שייבחר בחומר עמיד למלח ורטיבות כמו ראטן סינתטי, או אלומיניום אל חלד איכותי. כמו כן, במידה והמרפסת שלכם אינה נמצאת על מישור ויש בה סלעים, רצוי לבחור בספות עם רגליים קצרות ולא בספות שהחלק התחתון שלהן שטוח.

לסיום, זכרו שרק אתם יודעים איזו מערכת ישיבה למרפסת היא בסופו של דבר הטובה ביותר בעבורכם. נסו להימנע מהליכה אחרי אופנות חולפות ולבחור בעיצוב שהוא לא רק אלגנטי, אלא גם פרקטי.

אחסון ושמירה על מערכת הישיבה

ראשית כל, גם אחרי שבחרתם במערכת הישיבה המתאימה ביותר בעבורכם, יש לקרוא היטב את הוראות היצרן על מנת להגן עליה מפגעים אחרים כגון עובש ופטריות שעלולים לפגוע בה. בנוסף, אם אתם קונים סט גדול במיוחד, וודאו כי יש לכם מספיק מקום לאחסן אותו ולהגן עליו מפני קרינה ישירה או גשם בימים בעלי מזג אוויר קיצוני במיוחד. לעיתים עדיף להשקיע עוד כסף בכיסוי מקצועי או ביתן אחסון קטן מאשר להסתפק בסתם סדין או סמיכה שיכולים לעוף או להתבלות במהירות.