בניית פרגולה לגינה בעצמכם

אם יש לכם בית פרטי ואתם מעוניינים לבנות פרגולה בעצמכם, דעו לכם שאמנם מדובר במשימה מורכבת אבל אפשרית בהחלט. עם קצת סבלנות ושימוש בכלים הנכונים, אתם יכולים לבנות פרגולה מדהימה ומושלמת עבורכם.

מהי פרגולה ומדוע אתם צריכים אותה?

פרגולה היא סוג של סככה מעוצבת והודות לה, ניתן לצור הצללה מצוינת מפני אור השמש וכך להנות מישיבה בחוץ בימים חמים. יתרה מזאת, במידה ומוסיפים לפרגולה קירוי מתאים, ניתן גם לשבת במרפסת, גם בימים גשומים.

במידה ואתם בונים פרגולה בעצמכם, תוכלו לחסוך כסף רב, אך קחו בחשבון שיש להצטייד בכלי עבודה וציוד, שיקלו עליכם את העבודה ובזכותם תיצא לכם פרגולה איכותית, שבנויה בצורה מצוינת.

הציוד שיש להצטייד בו

לפני שאתם מתחילים לתכנן ולעבוד על הפרגולה, וודאו שיש ברשותכם סולם אלומיניום מתקפל. (ישנם סוגים שונים של סולמות בגדלים שונים עם מחירים אטרקטיביים ומשתלמים. רכשו לכם סולם איכותי ומקצועי, שישרת אתכם נאמנה לאורך זמן). זאת מאחר ותצטרכו להגיע לגבהים שונים על מנת לקבע את חלקי הפרגולה השונים. השתמשו בסולם בחוכמה ובצורה בטיחותית.

גם שימוש בעגלת משא, יקל עליכם את נשיאת החומרים והציוד הנדרשים לבניית הפרגולה. קיימות עגלות משא עם כושר נשיאה למשקלים של עשרות עד מאות קילוגרמים. עגלת משא, לא עולה הרבה כסף ומדובר על כלי עבודה שיעזור לכם גם בהמשך לפרוייקטים שונים של בנייה וכמו כן לשינוע והעברה של חפצים ודברים שונים.

סוג הפרגולה

מומלץ להתאים את סוג הפרגולה לעיצוב הקיים ולריהוט במרפסת או בגינה. תוכלו לבחור בפרגולה מעץ, על מנת להמשיך בקו עיצוב כפרי או לבחור בפרגולה מאלומיניום, למראה מסיבי וחזק. אל תוותרו גם על קירוי לפרגולה, כך שתוכלו להנות ממנה גם בחודשי החורף. הקירוי בדרך כלל הוא מפלסטיק שקוף (לוח פוליקרבונט) המורכב על גבי הפרגולה ומונע חדירת גשם ואור. עלותו מסתכמת בכמה אלפי שקלים ותלויה גם בגודל הפרגולה. את הקירוי תוכלו להתקין בעצמכם או לבדוק לגבי התקנה מהחברה ממנה אתם רוכשים אותו.

עלות הפרגולה משתנה בהתאם לחומר ממנה עשויה הפרגולה. מדובר על הוצאה לא גדולה ובהחלט שווה את ההשקעה. זאת משום שתוכלו להנות ממנה לאורך שנים רבות. מעבר לכך, יש לכם גם חיסכון כספי גדול, היות שאתם בונים את הפרגולה בעצמכם ולא לוקחים בעל מקצוע (מה שהיה מייקר משמעותית את עלות הפרגולה ועשוי היה להגיע לאלפי עד עשרות אלפי שקלים, תלוי בגודל הפרגולה ובחומרים ממנה היא עשויה).