יתרונות ריהוט גן ראטן
דגם סוזי - שולחן עגול מפואר לגינה

ריהוט גן ראטן הפך להיות אחד מסוגי הרהיטים הפופולאריים ביותר בשנים האחרונות ובצדק : הראטן אמנם קרוי על שמו של עץ הראטן, אך ברוב המקרים מדובר על ריהוט גינה שעשוי מחומר סינטטי המזכיר במראה ובטקסטורה שלו את עץ הראטן.

עץ הראטן המקורי הוא עץ הגדל ביערות של אינדונזיה ומלזיה. מדובר בחומר גלם איכותי ביותר המעניק לרהיטים מראה כפרי ואלגנטי במיוחד. למרבה הצער, הוא ממש לא עמיד לתנאי מזג אוויר קיצונים והרצועות הבונות את רהיטי הראטן נוטות להיפרם עם הזמן. בשל תכונות אלו, רהיטים העשויים מעץ ראטן אינם מתאימים לארץ.

לעומת זאת, הראטן הסינטטי (לשם הנוחות נתייחס אליו מעתה והלאה פשוט כראטן) אינו פגיע כמו הראטן המקורי ולכן מתאים במיוחד לאקלים הארץ הישראלי. מדובר בחומר עם סיבים חזקים במיוחד העשוי מפלסטיק או משילוב של פלסטיק עם אלומיניום ושומר על מראה המזכיר מאוד את הראטן המקורי.

בראש ובראשונה, לראטן יש עמידות גבוהה בפני מזג אוויר חם מאוד : בעוד ריהוט לחצר שעשוי מעץ שלא מתאים כלל לתנאי הארץ או אפילו מפלסטיק עלול לאבד את צבעו או להיסדק בקלות לאחר חשיפה ישירה לקרינת השמש, הראטן הסינטטי מחזיק מעמד יפה גם בתנאים לא אופטימאליים שכאלו.

שנית, ריהוט גן ראטן עמיד גם בפני לחות ומים : . אמנם גם רהיטי מתכת מודרניים או אלומניום אל חלד עמידים למים ולחות, אך לא כולם אוהבים את המראה המודרני שלהם. רהיטי מתכת מודרניים אמנם עמידים יותר למים ולחות, אך לא כולם אוהבים את המראה המודרני שלהם. למעשה, ניתן בהחלט לנקות את ריהוט הראטן באמצעות מים ללא שום חשש משינוי בצבע או חדירת לחות לתוכו.

שלישית, מכיוון שהראטן הסינטטי מורכב מרצועות דקות, הרי שהטקסטורה שלו ולפיכך גם המגע שלו מזכירים מאוד את זה של עץ אמיתי. כמו כן, בשל עובדה זו, ניתן לייצר ממנו מערכות ישיבה, שולחנות וכסאות בגדלים ובצורות שונות, כמו גם בצבעים שונים. את הגמישות הזו קשה יותר למצוא ברהיטי גן העשויים מחומרים אחרים.

כמה דברים שחשוב לבדוק לפני שקונים רהיטי גן ראטן

ראשית כל היינו ממליצים קודם כל לבדוק את תאורות חוץ, על מנת שהגינה שלכם תקבל סגנון מושלם!

עכשיו, לפני שממהרים וקונים ריהוט גן העשוי מראטן בניגוד לריהוט רחוב, יש להבהיר כי לא כל רהיטי הראטן הינם באותה איכות. לדוגמה, יש רהיטים שמבוססים על ראטן המיועד לשוק האמריקאי או האירופאי ולכם הם עמידים פחות מראטן המיוצר במיוחד לאזורנו. לפיכך, חשוב לבדוק שהראטן מיוצר על ידי חברות שמשווקות אותו לאזור הים התיכון ואם מדובר ביצרנים ישראלים, כמובן שמדובר ביתרון משמעותי.

כמו כן, רצוי להיזהר ממבצעים "מפתיעים", ובמיוחד כשמדובר על מבצעים על רהיטי גן ראטן. בשנים האחרונות אמנם חלו ירידות חדות במחירי הרהיטים הללו, אך ריהוט זול במיוחד עשוי להעיד על כך שהוא אינו מיוצר בטכנולוגיה החדישה ביותר הוא שהוא פשוט רהיט שנלקח מתצוגה, ומי יודע כמה אנשים ישבו עליו…