כמה דרכים לשדרוג הגינה והפיכתה למקום הכיפי בבית

גינה היא אחד האזורים המהנים ביותר בבית, אזור בו יכולה כל המשפחה להתכנס כשכל אחד בוחר להנות בה בדרך שלו. גינה פותחת אפשרויות רבות לבילוי ללא הצורך לצאת כלל מגבולות החצר. במיוחד בארץ, אשר בה חלק ניכר מהימים הם ימים שטופי שמש ונעימיםהגינה יכולה להוות מקום בילוי מרכזי בבית. איך לשדרג את הגינה כך שכל בני המשפחה יוכלו להפיק ממנה את המקסימום?

שילוב בין כמה סוגי ריצוף

כשחושבים על גינה עולה בראש תמונה של הרבה מאוד דשא ירוק, אך גינות כבר מזמן אינן רק דשא. דשא רגיל דורש כמויות עצומות של מים ודשא סינתטי הוא יקר מכדי שיהיה אפשר להפוך את כל הגינה למדשאה. בנוסף, הלדים אמנם ישמחו לרוץ על הדשא אך המבוגרים יותר יהנו בודאי מריצוף. לכן, כדאי לשלב בין כמה סוגי ריצוף. משטח דשא סינתטי קטן יחד עם ריצוף דק או דמוי דק ואף סוגים נוספים של ריצוף כמו חלוקי נחל או טוף יתנו לגינה מראה מעניין. הקמת פרגולה והנחת שולחן וכסאות באזור המרוצף תספק צל ופינת ישיבה נוחה.

לעשות פיקניק בגינה

אחד הדברים שאנשים אוהבים לעשות בחיק הטבע הוא פיקניקים. כאשר ישנה גינה אפשר לערוך פיקניק אמיתי ממש בסמוך לסלון. אם אינכם רוצים ריח של עשן וגחלים, אין צורך לוותר על האפשרות לברביקיו. גריל גז עושה את הברביקיו לנעים ואסתטי הרבה יותר. יש היום סוגים שונים של גריל גז, החל מהסוג הפשוט המתאים למשפחה ממוצעת ועד לסוג המתאים למקצוענים ולכאלה המארחים לעיתים קרובות כמויות גדולות של אנשים. על מנת לבחור את המכשיר המתאים יש לשים לב לשטח אותו אתם מקציבים להעמדתו. בכל מקרה יש לראות שיש לו אישור של מכון התקנים, שיש בו מכסה (המבדיל אותו ממנגל רגיל), מערכת לניקוז שמנים ולכלוך, ומפזרי חום בין האש לרשת הצליה. כדאי שיהיה עשוי ברזל או נירוסטה ושיהיה על גלגלים למקרה שיש צורך להעבירו ממקום למקום.

מתקנים לילדים

אם רוצים להפוך את הגינה למקום בילוי חלופי לגן משחקים ולמשוך את הילדים לצאת החוצה לשחק, מתקני משחקים יעזרו לכך. מתקני משחקים יכולים להיות עשויים פלסטיק אך ישנם גם מתקנים מעץ אשר משתלבים באופן הרמוני עם המראה הטבעי של הגינה. מתקנים כאלה הכוללים בית מעץ יחד עם מגלשות וסולמות. באמצעותם יוציאו הילדים הרבה אנרגיה ויוכלו אף לחזק השרירים, לשפר את ואת שיווי המשקל שלהם.