סוכך חשמלי בגינה – הצללה בלחיצת כפתור

סוכך חשמלי הוא ללא ספק האביזר הפרקטי והמעוצב ביותר שבנמצא כיום לצרכי הצללה של גינות פרטיות, במיוחד בארץ כמו שלנו שבה יש מספר רב יחסית של ימי שמש אותם אנחנו מעוניינים לנצל. בנוסף לזאת, היום בניגוד לעבר, הסוכך החשמלי הניתן לפתיחה וסגירה מגיע במגוון רחב של תצורות, דגמים ופרופילים ולכן הוא אינו נופל מסוכך קבוע אשר לא ניתן לקפל או לשלוט בזווית הפתיחה שלו.

סוככים חשמליים בשלט רחוק

סוכך חשמלי המופעל בלחיצת כפתור על ידי שלט רחוק חוסך מאיתנו את הצורך לכוון את הסוכך באופן ידני או לזוז מהמקום עליו אנחנו רוצים להצל בתוך שטח הגינה, אשר יכול להיות שולחן אוכל המיועד לארוחות משפחתיות או פשוט כיסא נוח ואפילו ערסל המיועדים למטרות שיזוף.

יתרון נוסף של המנגנון החשמלי טמון בכך שהוא מאפשר להתקין על גבי הסוכך שכלולים נוספים כגון חיישן בשם "תרנגול" שתפקידו לזהות מתי נושבת רוח עזה במיוחד ולקפל את הסוכך והזרועות שלו אל תוך תא מיוחד הנקרא קסטה ושומר עליו מפני פגעי מזג האוויר.

במקרה אחר ייתכן ויש לנו כמה סוככים המחוברים זה לזה או יוצאים ממרכז משותף ורק באמצעות מנגנון חשמלי מסוג זה אנחנו יכולים לשלוט בכולם במקביל מבלי הצורך להתחיל להתעסק עם המנגנון של כל אחד מהם בנפרד.

חידוש מעניין נוסף מגיע בדמות סוככים מתקדמים מהדור החדש ביותר, כגון "סנטק", שהוא למעשה פרגולת אלומיניום מסיבית ועמידה בפני מים, אבק ורוחות ממש כמו סוכך קבוע, אך כזו שעדיין אפשר לקפל אותה בזכות צורת הפרופיל המיוחדת שלה, המשלבת בין פרופיל אלומיניום נוקשה ושימוש בגג העשוי מפלסטיק PVC. הסנטק אמנם לא מגיע במידה מותאמת אישית, אך ניתן לחבר מספר סוככים זה לזה וכך בעצם לחפות על כך ולהצל גם על גינות גדולות מאוד.

תאורת אווירה לסוככים חשמליים

יתרון נוסף של הסוככים החשמליים הוא שניתן לשלב במעגל החשמלי שלהם גם נורות LED קטנות ליצירת אווירה רומנטית ומיוחדת בגינה, מבלי לבנות מערך נפרד של נורות חשמל וכבלים שאינו מתאימות בהכרח לכל הגינות (לדוגמה, אם הסוכך עצמו מצל על בריכת שחיה).

חשוב לציין כי מי שמעוניין בכך יכול גם להשתמש במנגנון חשמלי למחצה אותו אפשר להפעיל הן בצורה חשמלית והן בצורה ידנית וכך להימנע ממצב בו לא ניתן לתפעל את הסוכך כשישנה תקלה חשמלית או הפסקת חשמל (אף על פי שתקלות חשמליות בסוכך עצמו הן נדירות למדי כאשר בוחרים בחברה אמינה).