סוככים לגינה – שומרים על ריהוט הגן
סוככים

היום בעלי עסקים או בתים צמודי קרקע כבר לא מוכנים להסתפק ברק עוד שמשייה ועולם העיצוב של פריטי הצללה והסוככים פורח : כיום ניתן למצוא מבחר גדול של סוככים לגינה כולל סוככי חלון, סוככים קבועים, סוככי מסילות וסוככי זרועות. סוככים אלו לא מצלים רק על היושבים במרפסת, אלא אף מגנים על ריהוט החצר מפני בלאי, קרינת שמש חזקה וגשם.

סוככי זרועות וסוככי חלון

אלו הם סוככים הנתמכים על ידי זרועות מתכת ולכן הם לא דורשים שימוש בעמודים על מנת לקבוע אותם במקום וזהו למעשה היתרון המרכזי שלהם על פני פתרונות הצללה אחרים לגינה כמו למשל פרגולות. כמו כן, את סוככי הזרועות ניתן לפתוח ולסגור עד לזווית של 180 מעלות כך שאם מתקינים סוכך בתקופת הקיץ או החורף, אפשר להשתמש בו לאורך כל השנה (ישנם אף סוככים בהם אפשר לקפל את בד הסוכך עצמו אל תוך "קסטה" מתאימה).

סוככי החלון דומים באופיים לסוככי זרועות, אך הזרועות שלהם מסיביות יותר הודות למערכת קפיצים מיוחדת השומרת על הבד מתוח בכל זווית שהיא, כך שהם אידיאלים לשמש כסוככים מעל חלונות המשקיפים אל החצר.

סוככי מסך

סוככי מסך או סוככי מסילות הם סוככים אשר בנויים כמעין מסך היורד בזווית של 90 מעלות. לפיכך, מדובר בפיתרון מצוין למי שרוצה לקרות אזור ישיבה גדול בחוץ או לאחסן בו ריהוט שלא נמצא בשימוש במשך תקופה ממושכת. חלק מסוככי המסך מצוידים גם במסילה אחת או יותר, כך שאפשר לפתוח ולסגור אותם באופן הדרגתי או לשלב בהם סוככים נוספים על מנת לספק תמיכה מצדדים נוספים. כמו כן, מכיוון שאלו הם סוככים בעלי אטימה טובה יותר, הם עמידים בפני מזג אוויר קיצוני כגון רוחות חזקות במיוחד.

פרגולות אלומיניום חשמליות

פרגולות אלומיניום חשמליות עשויות מפרופיל אלומיניום עם או בלי עמודים תומכים. הפרופיל עצמו מגיע במגוון של צורות וצבעים (כולל צבע המזכיר מאוד גוון עץ טבעי), ולכן הוא יכול לשמש למגוון רחב של מטרות : החל מיצירת פינת אוכל מעוצבת בחוץ בבתים פרטיים ועד לפתרון הצללה מלא עבור בתי קפה, מסעדות ואפילו אולמות אירועים. כאשר הוא משולב עם קיר נוסף, חלון או אפילו סוכך מסך, הוא מגן לחלוטין על כל המרחב הפנימי מתחתיו, כולל מניעת של הצטברות מים באמצעות מרזבים מיוחדים הניתנים להתקנה כתוספת.