ריהוט גן סיני – הופכים את הריהוט לחוויה
ריהוט גינה סיני

הריהוט הסיני, הוא ריהוט עם סגנון וכבוד, הקווים המנחים של עיצוב הזה הם מדויקים יותר מאלה של סרגל חישובים של מהנדס בניין. אחד המאפיינים של ריהוט הגן היפני הוא האופי הביתי שלהם גם מחוץ לבית, אופי המהווה יכולה נדירה של הכנסת אורחים בלתי מתפשר. קשה מאוד למצוא ריהוט גן על טהרת הסגנון הסיני-אסייתי, אבל המקומות בהם הוא מנוקד נחשבים לבין המקומות היצירתיים ביותר שתראו.

אין ספק, כי עיצוב גינות באמצעות ריהוט גן סיני דורש עין בוחנת ומדוקדקת, גם בכל הקשור בידע העיצוב וגם בכל הקשור לידע הכללי על התרבות היפנית ותורת העיצוב הסיני. כן, כן, קיימת תורה מיוחדת של עיצוב על פי האמונה הסינית אשר מעבר לסגנון המכובד והמדויק שלו מקיימת אמונות שלמות המשולבות במזל ואיזון בחיים, בייחוד במקום בו נמצא העיצוב.

תורת העיצוב הסינית יוצאת אל הגן

תורת העיצוב הסינית, הידועה לנו יותר בשם ה "פאנג שוויי", מדברת על עיצוב מאוזן ורוחני בחללים שונים. הפאנג שוויי דן על הצבעים, הצורות והמקומות בהם מוצבים הרהיטים והאלמנטים העיצוביים, בעיקר בפנים הבית, אזור סגור יחסית הדורש הגנה מקסימאלית, אבל גם על עיצוב החוץ, מדברת תורת העיצוב הסינית ונכנסת אל עובי הקורה של עיצוב ריהוט גן יוקרתי. מבחינת סגנון העיצוב, חשוב לדאוג שהפינות יהיו עד כמה שיותר מעוגלות, העיצוב המעוגל מסמל את מעגל החיים והזרימה הטבעית של החיים, אפשר לראות זאת בצורה ברורה עם ערסלים לגינה בסגנון סיני. המעגל מסמל גם את גלגל המזלות, הנחשב כאחד הסממנים החשובים ביותר בסין.

 בחירת הצבעים לריהוט הגון הסיני

הגוונים העיצוביים, בהם בוחרים הסינים לעשות שימוש במיוחד בתחום עיצוב הגינות הוא בצבעים הטבעיים המסמלים את האדמה והטבע. הגוונים הללו מקרבים את האדם לטבע בו נמצאים מקורותיו הטבעיים של כל ייצור חיי ומותיר מזל לאריכות ימים, בריאות ושפע.

גוון נוסף ומומלץ בשימוש הוא הגוון הכחול על סוגיו השונים, הצבע הכחול, הוא אמנם צבע קר יחסית, אך על פי האמונה הסינית משרה שלווה ורוגע על דיירי הבית ואורחיו. הגוון הכחול ידוע כגוון מרגיע ומתאים במיוחד להכנסת אורחים או רגיעה בחיק המשפחה.

 חשיבות העיצוב המדויק של הגן על פי סגנון העיצוב הסיני

הדיוק שבעיצוב, חשוב לא רק מבחינה אסטטית אלא גם מבחינה אנרגטית, התורה הסינית מאמינה שגם בריהוט פנים הבית וגם בריהוט גן, חשוב מאוד לדקדק בדיוק ובתקינות של הריהוט, ריהוט מתנדנד אפילו קצת מסמל מזל רע, סימנים לריבים וסכוכים בין בני המשפחה, ובעיקר בין בני זוג. הסינים טוענים שכאשר שולחן או כסא מתנדנדים או חפצים נופלים משולחנות מבלי שיד אדם הייתה מעורבת בהם היא סימן שיש צורך לבדוק את מערכות היחסים בין בני הבית.

 המקומות בהם תוכלו להתרשם מסגנון עיצוב סיני

 הסגנונות הסיניים, יתאימו לכל פינה באזור הגן, העיצובים המדויקים של הסינים באים לידי ביטוי בגילופים סימטריים ועדינות מרובה, המסמלת גם היא את השלום והשלווה בתוך הבית.  הפיכת הבית למקום שליו ובטוח, האם זו לא המטרה של כולנו. ריהוט בנוסח סיני גם בתחומי הגינה, ידוע כאחד היודע להשרות ישיבה נעימה ונינוחה במיוחד, עקב האלמנטים והזויות בתכנון עיצוב הריהוט בתחום עבודת האומן הסינית.