שאלות ותשובות

רהיטי פלסטיק שקיבלו כתמי צבע בעקבות חשיפה מרובה לשמש ניתן לשטוף במים ומעתה והלאה להקפיד יותר על ניקיונו. ריהוט עץ שנפגם ניתן לצבוע בצבע שמן לעץ ולאחר מכן לשפשף אותו על מנת שהשמן ייספג בתוכו.

יש להתאים את מספר הפריטים כגון כיסאות ושולחנות למספר הנפשות בבית או מספר האורחים שאתם נוהגים לארח. רכישה של יותר מדי פריטים עשויה ליצור צפיפות יתר ולא להשתלם מבחינה כספית.
כמו כן, רצוי להתאים את סגנון וצבע הרהיטים לסגנון הקיים כבר בגינה או לצבעי הבית.
לדוגמה, אם בגינה שלכם יש סלעים ואבנים בצבע אדום חום, ניתן לבחור בריהוט עץ כפרי בצבע תואם. לעומת זאת, אם הבית שלכם מעוצב בסגנון מודרני, אפשר לבחור בריהוט אלומיניום מודרני.

חלק גדול מהרהיטים העשויים ממתכת כגון אלו המשולבים בהם ברזל אינם מחזיקים מעמד בתנאי רטיבות ולחות. לכן, אם אתם מתגוררים באזורים לחים למדי כגון בקרבת הים, עדיף כי תבחרו ברהיטי עץ או פלסטיק. לראיה, מרבית הרהיטים אצלנו בחנות אינם עשויים ממתכת מכיוון שיש מספיק אפשרויות אחרות לריהוט מודרני שאינו עשוי ממתכת ובכל זאת נראה מצוין.

החוכמה היא לבחור מראש ברהיטים אשר ניתן להשתמש בהם כל השנה ללא חשש. לכן, רצוי להתייעץ עם המוכר בחנות ולספר לו על התנאים השוררים בגינה שלכם כגון גודל השטחים המוצלים ופרטים נוספים שיכולים לסייע כגון מרחק מן הים.

בדרך כלל מספיק לבצע מדידה פשוטה באמצעות מטר, וזאת לאחר שכבר יש בידכם את המידות של הרהיטים השונים. כמו כן, רצוי לקחת טווחי ביטחון על מנת להימנע מצפיפות יתר.

ריהוט גן איכותי עשוי מהחומרים הטובים ביותר ולרוב הינם אלומיניום, חומרים סינטטיים כגון חומרים דמויי ראטן ועצים מסוימים אשר מתאימים לאקלים הישראלי (לדוגמה, אורן וטיק). לאלומיניום יש מספר תכונות ספציפיות ההופכות אותו לעמיד במיוחד. בין היתר, הוא חזק במיוחד, ניתן לקפל אותו, הוא עמיד בפני קורוזיה וחלודה ושומר על מראהו לאורך שנים.